top of page

Color ...I dare you

בואו נדבר על שימוש בצבע- צבע זו דרך מצויינת לאפיין את החלל, לשנות את האווירה בחדר להגדיר אזורים שונים ואפילו לייצר אשליות אופטיות.

אני אוהבת להתייחס לשאלות הנפוצות בקבוצות ובפורומים במדיה החברתית, אחת השאלות/בקשות הידועות והחוזרות על עצמן היא-"מי עשה מטבח לא לבן/אפור?- שלחו רעיונות ותמונות..." מוכר? אז במקביל לטרנד הסקנדינבי והבוהו שיק גם לצבעוניות בקרב חובבי העיצוב בארץ יש כעת עניין, יש ביקוש אבל האמת שהשימוש בצבע דורש תעוזה רבה ולא בא בקלות לכולם. אז איך עושים את זה?

 

מדריך למתחילים שימוש בצבע:

הערה חשובה וכבר מתחילים...- למי זה מתאים? למי שעוד לא מוכן להתחייב למטבח צבעוני.. אבל רוצה להתחיל להתנסות ולהכניס צבע:

1. בחירת פלטה צבעונית- 3 כמספר הקסם:

כשמחפשים את הפלטה הצבעונית אני אוהבת להתחיל ולבחור צמד צבעים שיש קונטרסט או מרחק מסוים בניהם, כשאחד הוא הגיבור של העלילה, אם כי על פניו יתכן והוא הרגוע מבין הגוונים דווקא הצבע הזה יקבל 60-70% נוכחות בחלל- קירות, הצבע הבולט בריצוף ורהיטים גדולים. גוון מספר 2 כ20-30% יתפוס את העין,ידגיש וייתן טון משמעותי- טקסטיל,חפצי אומנות תאורה ואבזור. שימו לב שבשיטה זו השימוש בצבע הדומיננטי הוא "פחות מחייב"- אלו למעשה דברים שניתן להחליף יותר בקלות וללא עבודה מלוכלכת. נוסיף גוון/אלמנט כללי כמספר 3 המאזן-למשל שימוש במונוכרום- שחור לבן.. או אלמנטים טבעיים ב10-15% נוכחות לנגיעות מאזנות ומרככות.

נדגים, איך לא? עם הצהוב הפופולרי.(כן הוא מאוד באופנה באזורנו כבר כמה שנים אבל אישית, אני לא נגד. מלא אור:) מלא חיים ובשימוש נכון עושה את העבודה)

כאן בדוגמא בה הצהוב דווקא בתפקיד מספר 2 מוצמד עם גווני אפור שהן למעשה צבע הקיר והריהוט המסיבי יותר,ומספר 3- מעט שימוש בשחור ועץ לחמם את האווירה.

2.איפה, כמה, למה?!

​​בחרתם צבע אהוב ודומיננטי?-מצויין. לכו על זה קנו ותבדקו! מקסימום... כולה צבע. אם תרצו להשקיע ולעשות גם את בחירת הצבע החובבנית באופן יותר מקצועי- באולם התצוגה של נירלט בדיזיין סנטר תוכלו לקבל ייעוץ ודוגמאות צבע קצת יותר גדולות וחיוניות מבחירה מתוך הדוגמית שבמניפת הצבעים. קחו את הדוגמאות לקיר המדובר ובדקו באור יום מה יותר נראה לכם.

Seeds- אתר נהדר ומומלץ לפלטות צבעים לפי נושאים

רק לפני שמוציאים את הרולרים תעצרו.. מחייב זה לא אומר בהכרח כל 4 הקירותבחדר..בעיקר בחדרים קטנים בהם עומס של גוון אחד יכול להיות קלוסטרופובי ומכביד.

*בחרו קיר עיקרי אחד בחדר והשלימו עם טפט מוצלח המכיל גם את אותו הגוון או תמונות/מסגרות התייחסות לגוון שעל הקיר.

*גם בלי טכניקות צבע מורכבות מידי ורק עם סימון קו ישר במסקינטייפ, או בורדרים שתוחמים בין הגוונים, ניתן לצבוע רק חלקים בקיר- צרו קווים או חיתוכים כך שרק אזורים מסויימים בקיר יקבלו את הגוונים.

3.צביעה מחוץ לקופסא- לא בטוחים שאתם רוצים לשחק עם גוון על הקירות? צביעה של הדלתות או פרופיל חלונות לעיתים ייצר הרבה יותר משחק ועניין מקיר שלם.

4. עוד לא שם...אבל עדיין קיים.

במידה ולא מתאים בכלל להשתמש בצבע בצורה מחייבת כלכך, בחללים שכורים למשל- התחילו מבחירה של פטרן מ2-3 דוגמאות בד צבעוני או טפט כדי לבחור שילוב צבעים.

בחרו פריט מרכזי בחלל בצבע שמושך את העין מתוך הדוגמא כגון ספה, גב מידה, ספריה גדולת מימדים- ויתר הגוונים יחזרו על עצמם בטקסטיל, אהילי תאורה, תמונות ואבזור בחדר.

מקווה שהטיפים במדריך הקצר פתחו לכם את התאבון, ועזרו למצוא עוד קצת אומץ להכניס פנימה את הצבעוניות.

לפוסטים נוספים, בקיץ מלא בתעוזה והתחלות חדשות כנסו והרשמו לאתר-

לייעוץ מקיף וליווי השיפוץ משלבים ראשוניים חלוקת החללים ועד הפרטים הקטנים הגמרים ו...הצבעים:) מוזמנים ליצור איתי קשר-

0584012041

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
No tags yet.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page